Dwa spotkania już za nami

Przez dwa miesiące policjanci będą prowadzić zajęcia z prewencji kryminalnej

Ilustracja do artykułu samoobrona_kobiety3.png

W Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie panie uczestniczą w zajęciach z prewencji kryminalnej. Informacje o stanie bezpieczeństwa na terenie miasta oraz cenne wskazówki przekazują podkom. Jolanta Bym - oficer prasowy i nadkom. Katarzyna Chuchulska-Malinowska - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. W spotkaniu uczestniczy również dzielnicowy z terenu miasta.

Wspólnie omawiane są nowe narzędzia, którymi dysponuje Policja czyli Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacją Moja Komenda. Poprzez dostępne narzędzia wymiany informacji stróże prawa zachęcają do wspólnego dbania o bezpieczeństwo na terenie Ciechanowa.

Przypominane są informacje o przeznaczeniu numerów alarmowych, sposobie zgłaszania interwencji oraz o procedurze „Niebieskiej karty” - narzędziu służącemu do przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczestniczki kursu mają okazję poznać strukturę organizacyjną komendy, a także na własne oczy zobaczyć jak wyglądają niektóre aspekty pracy w Policji. Wizyta w pomieszczeniu gdzie znajduje się stanowisko kierowania, monitoring czy też w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych daje szerszy obraz funkcjonowania Policji.

8 marca ruszył kurs samoobrony dla kobiet „Bezpieczna Ciechanowianka”. Zajęcia odbywają się w blokach tematycznych: praktyczny trening samoobrony, zajęcia warsztatowe i teoretyczne z psychologiem, dietetykiem a także z funkcjonariuszami ciechanowskich służb mundurowych.

Z inicjatywą zorganizowania kursu wyszedł radny miejski Michał Rząsiński. Przedsięwzięciu wsparcia finansowego udzieliło Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie. Do współpracy włączył się Urząd Miasta, prezydent Krzysztof Kosiński objął kurs honorowym patronatem. Organizacji zajęć praktycznych podjął się LKS Matsogi Ciechanów. Bloki tematyczne związane z bezpieczeństwem i zdrowiem przygotowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie oraz Straż Miejska. O zasadach zdrowego, racjonalnego odżywiania opowiadać będzie dietetyk dr Aleksandra Czarnewicz-Kamińska, sposoby zwalczania stresu i wzmacniania poczucia pewności siebie przybliży psycholog Milena Załuska. Przestrzeń do prowadzenia zajęć udostępnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3.

Na podstawie inf. Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony