Logo Komunikacja Bez Barier

Potrwa od 10 listopada do 12 listopada br.

Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących oraz reagowali na łamanie przepisów drogowych

Ilustracja do artykułu pol_drogowka.jpg

Przed nami kolejny weekend i wielu kierowców będzie podróżowało po drogach kraju. Policja przeprowadzi w tych dniach akcję "Listopadowy weekend". Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą sprawdzać przede wszystkim, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy są trzeźwi, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób oraz czy stan techniczny pojazdów nie stanowi zagrożenia dla osób nimi podróżujących. Okres jesienno-zimowy to czas kiedy kierowcy powinni dostosować swój styl jazdy do warunków panujących na drogach.

Policjanci przypominają również pieszym o zasadach zachowania się na drodze. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Odblask może uratować życie.

BTW

Powrót na początek strony