Potrwa od 10 listopada do 12 listopada br.

Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących oraz reagowali na łamanie przepisów drogowych

Ilustracja do artykułu pol_drogowka.jpg

Przed nami kolejny weekend i wielu kierowców będzie podróżowało po drogach kraju. Policja przeprowadzi w tych dniach akcję "Listopadowy weekend". Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą sprawdzać przede wszystkim, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy są trzeźwi, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób oraz czy stan techniczny pojazdów nie stanowi zagrożenia dla osób nimi podróżujących. Okres jesienno-zimowy to czas kiedy kierowcy powinni dostosować swój styl jazdy do warunków panujących na drogach.

Policjanci przypominają również pieszym o zasadach zachowania się na drodze. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Odblask może uratować życie.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony