Ruszyła Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

26 września 2019 roku oficjalnie rozpoczęła swoje działania Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Data ta jest nieprzypadkowa, ponieważ właśnie 26 września przypada Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Inauguracja działań Rady – pod hasłem „Dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych”- odbyła się w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

Ilustracja do artykułu image006.jpg

W bardzo przyjemnej atmosferze, w otoczeniu władz powiatu, służb mundurowych oraz przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Ciechanowie, oficjalnie rozpoczęła swoją działalność Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, której powstanie poparła Rada Powiatu Ciechanowskiego. Rada funkcjonuje jako organ doradczy Starosty Ciechanowskiego w zakresie zarządzania ruchem na drogach gminnych i powiatowych.

Podczas spotkania Pani Starosta Joanna Potocka – Rak przedstawiła podstawowe cele działania Rady, którymi są w szczególności: inicjowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, określenie i koordynowanie kierunków działań samorządów gminnych i powiatowych służb, w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego, promowanie kultury w ruchu drogowym na obszarze Powiatu Ciechanowskiego. Pani Starosta podkreśliła, że wszelkie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa, w szczególności dzieci i młodzieży są bardzo istotne, ponieważ edukacja w bezpieczeństwie jest tym samym co profilaktyka w leczeniu chorób. Działania edukacyjne będą prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie. Zakres działań Powiatowej Rady  Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest bardzo szeroki. Będzie ona funkcjonowała we współpracy z administracją rządową i samorządową.

Kolejnym punktem spotkania było szkolenie przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pani Anna Smolińska – Kierownik Wydziału Szkoleń i BRD z ciechanowskiego WORD, w bardzo ciekawy i przystępny sposób przekazała dzieciakom zasady bezpiecznego poruszania się po skrzyżowaniu. Przedszkolaki uczestniczyły z zajęciach z wielkim zaangażowaniem i skupieniem.

Na zakończenie wręczono upominki dla najmłodszych uczestników spotkania, które wywołały wiele uśmiechów. Wśród upominków znalazły się elementy odblaskowe, które poprawią bezpieczeństwo dzieci na drogach. Każde przedszkole na terenie Powiatu Ciechanowskiego otrzyma odblaskowego węża, który poprawi bezpieczeństwo podczas spacerów. Spotkania w ramach działań Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego będą się odbywały w najbliższym czasie w szkołach i przedszkolach na terenie Powiatu Ciechanowskiego.

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony