Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością

Pełnomocnik do spraw wspierania osób niepełnosprawnych Jolanta Przybyłowska w 2019 r. rozpoczęła cykl spotkań pt . ” Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością” w powiecie ciechanowskim.

Ilustracja do artykułu IMG_3575.JPG

Celem spotkań jest krzewienie dobrych praktyk, postaw, zachowań. Wspólnie z uczestnikami spotkań dochodzimy do zintegrowania dwóch światów. Ukazania problemów z jakimi ludzie napotykają się w życiu codziennym. Podpowiadamy jak w prosty i łatwy sposób nawiązać aktywną życzliwą komunikację z osobami z różnymi niepełnosprawnościami. Osoby niepełnosprawne chcemy uczyć, współistnienia lub współdziałania w różnego rodzaju życiowych sytuacjach.

Spotkania skierowane są do stowarzyszeń, fundacji, przedszkoli, szkół i organizacji zajmujących się osobami z niepełnosprawnością. Zapraszamy do współpracy instytucje, firmy, które chciałyby poznać nieznany, a jakże ciekawy świat ludzi niepełnosprawnych, obsługę klienta z różnymi dysfunkcjami życiowymi – pt „Profesjonalna obsługa klienta niepełnosprawnego”.

Spotkania odbywają się w miejscach, w których znajdują się  organizacje pozarządowe, instytucje, przedszkola czy szkoły itp.
Pierwsze spotkania  w tym roku odbyły się w styczniu i lutym  w Punkcie Wsparcia Dziennego Dzieci i Młodzieży w Gumowie, Szulmierzu, Czeruchach i Sońsku. Uczestnicy Projektu PCK (ok. 50 osób), chętnie i aktywnie brali udział w dyskusji, zaskakiwali innych swoimi spostrzeżeniami, rozważaniami itp .

W dniu 8 marca 2019r. tj. w Święto Kobiet na zaproszenie p. Iwony Romanowskiej Dyrektora Technikum Lotniczego i Liceum Ogólnokształcącego ZDZ w Warszawie Centrum Kształcenia w Ciechanowie odbyło się spotkanie uczniów z Pełnomocnikiem do Spraw Wspierania Osób Niepełnosprawnych.  Młodzi przyszli lotnicy i licealiści z zainteresowaniem wsłuchiwali się w kanony zasad dobrych praktyk postępowania z osobami z niepełnosprawnością.

Następne spotkania są w trakcie ustalania terminów.

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji  w Warszawie przekazało na ręce pani Pełnomocnik książeczki (broszury) „Savoir-vivre  wobec osób z niepełnosprawnością”, które są bezpłatnie rozdawane uczestnikom spotkań.

Na prośbę przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji  planowany jest kolejny cyklu spotkań pt „Uprawnienia i ulgi dla osób niepełnosprawnych”.

Chętnych do przeprowadzenia spotkań  proszę o kontakt telefoniczny – 23 673 25 92

Jolanta Przybyłowska
Pełnomocnik do spraw wspierania osób niepełnosprawnych
w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony