Akcja prowadzona była przez ciechanowskich policjantów w roku szkolnym 2017/2018

Rozmawiano o zagrożeniach związanych z narkotykami a także omawiano procedury reagowania w przypadku znalezienia podejrzanej substancji.

Ilustracja do artykułu policja_przykład.jpg

8 czerwca br. wspólnie z Urzędem Miasta Ciechanów i Starostwem Powiatowym w Ciechanowie Ciechanowska Policja zaprosiła młodzież, aby podsumować realizowaną w roku szkolnym 2017/2018 kampanię pod hasłem „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Finał akcji odbył się w sali kinowej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Wystąpili aktorzy przedstawiając wstrząsająca historię dziewczyny przypadkowo wplątanej w spiralę narkotykową.

Kampania prowadzona przez ciechanowskich funkcjonariuszy policji rozpoczęła się 16 listopada 2017 r. konferencją z dyrektorami szkół, pedagogami, psychologami oraz nauczycielami koordynującymi sprawy pomocy psychologiczno- pedagogicznej. Spotkanie rozpoczęło szereg działań podejmowanych przez funkcjonariuszy policji w szkołach na terenie powiatu ciechanowskiego.

Policjanci byli obecni na radach pedagogicznych z nauczycielami oraz zebraniach z rodzicami gdzie prezentowano walizkę edukacyjną z substancjami przypominającymi narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Rozmawiano o zagrożeniach związanych z narkotykami a także omawiano procedury reagowania w przypadku znalezienia podejrzanej substancji.

Głównym celem akcji było dostarczenie praktycznej, aktualnej i specjalistycznej wiedzy, która ułatwi szkołom wdrażanie adekwatnych do potrzeb programów wychowawczo-profilaktycznych.

Funkcjonariusze policji uczestniczyli również w spotkaniach z uczniami szkół z terenu powiatu ciechanowskiego. Kampania „ Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga !” to również debaty: wewnątrzszkolne oraz powiatowa międzyszkolna.

Na podstawie inf. KPP w Ciechanowie

BTW

 

 

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony