Młodzież gimnazjalna uczciła „Dzień dziecka” profilaktyką

Przedstawienie, warsztaty i liczne atrakcje czekały na uczniów szkoły. Działania doskonale wpisały się w kampanię "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Ilustracja do artykułu 279-13491.jpg

Grupa PatPORT, która działa w szkole od 2015 roku przygotowała dla wszystkich przedstawienie. Później odbyły się warsztaty, które uświadomiły dzieciakom co dzieje się z postrzeganiem, reakcją i zachowaniem człowieka będącego pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Uczniowie za pomocą alkogogli mogli przekonać się jak trudno jest iść po wyznaczonej linii czy ułożyć wieżę z klocków. Proste czynności, które bez gogli wykonywali precyzyjnie i bez problemu, podczas symulacji nie wychodziły już tak łatwo.

W tym dniu wśród młodzieży nie mogło zabraknąć policjantów, pokaz sprzętu, broni i wyposażenia cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodzież, która przybyła do szkoły rowerem, skorzystała z darmowego znakowania.

W ten sposób uczniowie z Gumowa uczestniczyli w kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo". W działaniach profilaktycznych wykorzystano namiot, który był darem  w ramach projektu współfinansowanego przez szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej KIK-76.

Na podtsawie inf. KPP Ciechanów

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony