Spotkanie robocze członków Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

13 października 2020 roku odbyło się spotkanie robocze członków Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w składzie: Wicestarosta Stanisław Kęsik, Zastępca Dyrektora ds. Medycznych Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie Mariusz Rolewski, Kierownik Wydziału Profilaktyki Społecznej i Edukacji Zdrowotnej Grzegorz Grabowski, Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Marek Marcinkowski oraz kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Rafał Panfil.

13.10.2020 spotkanie sztabu kryzysowego.jpg

W trakcie spotkania omówiono aktualną sytuację epidemiczną na terenie powiatu ciechanowskiego ze szczególnym uwzględnieniem skuteczności obowiązujących procedur bezpieczeństwa obowiązujących w szkołach i możliwości wykonania badań molekularnych RT-PCR w kierunku zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. W wyniku dyskusji wypracowano rekomendacje dla:
1.    placówek oświatowych: zasłaniania ust i nosa przez uczniów w trakcie przebywania w budynkach szkolnych – noszenia maseczek
2.    pacjentów Podstawowej Opieki Zdrowotnej: istnieje możliwość wykonania testów w kierunku zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2 w laboratorium ALAB, mieszczącym się w Ciechanowie przy ulicy  Ściegiennego 9.

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony