Na scenie wystąpiły zespoły aż z 22 placówek pomocy społecznej z całego Mazowsza

Przyczynkiem do tego był V Przegląd Kultury i Tradycji „Poznajemy świat - przystanek Francja”

Ilustracja do artykułu 4.jpg

Przegląd odbywał się pod patronatem starosty ciechanowskiego Sławomira Morawskiego, który razem z dyrektor Jolantą Przybyłowską otworzył imprezę.

Głównym punktem programu były występy artystyczne, oczywiście o tematyce kojarzącej się z Francją. Na scenie zobaczyliśmy: Napoleona, Asterixa i Obelixa, Édith Piaf, paryskich rzezimieszków i trzech muszkieterów.

Przeglądowi towarzyszył konkurs kulinarny, do którego zgłoszono  potrawy kojarzące się z Francją: tarty, ciastka francuskie, roladki, sałatki.
Wystąpiły też gwiazdy – Łukasz Juszkiewicz z zespołem oraz Marianna Jastrzębowska z Makowa Mazowieckiego, która w mistrzowski sposób wykonała utwory Edith Piaf.

Gościem specjalnym Przeglądu była psycholog Mirosława Niewińska – Polka mieszkająca w Paryżu i zajmująca się pracą z osobami chorymi psychicznie.

Dla wszystkich uczestników przygotowano także zabawę taneczną i piknik.

Oprócz wielu gości z placówek pomocy społecznej z całego Mazowsza, gościem był także starosta makowski Zbigniew Deptuła, dyrektorzy wielu firm i instytucji oraz szefowie ciechanowskich służb i inspekcji.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony