Samorząd przeznaczył na ten cel ponad 21,2 mln zł

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich szpitali i instytucji kultury

Ilustracja do artykułu mazowsze_sercepolski.jpg

Dzięki tym dodatkowym środkom placówki będą mogły przeprowadzić niezbędne remonty i zakupić sprzęt – podkreślił marszałek Adam Struzik. Wśród nowych dotacji jest ponad 9 mln zł na szpitale z północnego Mazowsza oraz 200 tys. zł na wsparcie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

ZDROWIE

Na remonty i doposażenie szpitali przeznaczonych będzie blisko 19,1 mln zł.
Dzięki dodatkowym środkom możliwe będą modernizacje i rozbudowy niektórych oddziałów. Zakupiony zostanie także specjalistyczny sprzęt. Wśród największych projektów znalazły się m.in. rozbudowa i doposażenie oddziałów mazowieckiego szpitala wojewódzkiego w Siedlcach, doposażenie szpitala bródnowskiego czy zakup sprzętu medycznego dla szpitala wojewódzkiego w Płocku – podsumowuje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.
Decyzją radnych województwa mazowieckiego wsparcie trafi do 10 placówek.

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie otrzyma ponad 2,9 mln zł na zakup wyposażenia dla Działu Żywienia (495 tys. zł) oraz zakup aparatury i sprzętu medycznego (ponad 2,4 mln zł). Z kolei WSZPZOZ w Gostyninie otrzyma ponad 27 tys. zł na zakup pomp głębinowych.

KULTURA

Dodatkowe środki trafią również do instytucji kultury. W sumie 2,2 mln zł zostaną przeznaczone na modernizacje i zakup sprzętu. Wśród nich jest Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, które otrzyma 200 tys. zł na zakup gablot muzealnych na potrzeby ekspozycji w Dworze Krasińskich.

Na podstawie inf. Marta Milewska - rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego woj. mazowieckiego

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony