Trwają ferie ze STAR WARS

Od poniedziałku 28 stycznia do piątku 8 lutego 2019 roku w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Warszawskiej 34 w Ciechanowie (dawny hotel Polonia) trwają ferie ze STAR WARS.

Ilustracja do artykułu miniatura.jpg

Starostwo Powiatowe w Ciechanowie wraz z Powiatową Biblioteką Publiczną i Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie przygotowało dla wszystkich fanów kultowej produkcji i nie tylko, spotkania warsztatowe "Star Wars".
Z Podkarpacia, wraz ze swoją kosmiczną wystawą, przybył do Ciechanowa Pan Maciej Kwolek, który zabawia dzieci, młodzież, a także dorosłych opowieściami o bohaterach, technice i budowie statków z Gwiezdnych Wojen. Jak z rękawa sypie różnymi ciekawostkami. Opowieściom tym towarzyszy ekspozycja obiektów wykonanych samodzielnie przez Pana Maćka z „byleczego”. Statki kosmiczne i roboty zrobione z tektury, resztek starego radia lub folii aluminiowej wyglądają jak prawdziwe. Druga grupa uczestniczy w warsztatach modelarskich prowadzonych przez Pana Krzysztofa Kaczorowskiego. Dzieci poznają podstawy budowy modeli. Składają, wycinają, kleją aby na koniec zajęć, z papieru, powstało coś latającego. Chętne dzieci (grupa cały czas się powiększa) biorą udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez profesjonalną plastyczkę Panią Marzannę Bielawską. Powstają prawdziwe dzieła sztuki.
Zajęcia w ramach ferii ze Star Wars odbywają się w dwóch grupach: od 10.00 do 13.00 i  od 14.00 do 17.00. Zajęcia plastyczne od 13.00 do 15.00.

Informacja:
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ciechanowie

MP

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony