Turniej Wiedzy Pożarniczej

49 uczniów z gmin powiatu ciechanowskiego wzięło udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Ilustracja do artykułu turniej_pozarniczy-1.jpg

Tegoroczna edycja tego popularnego od lat przedsięwzięcia odbyła się w piątek 15 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. Uczestnicy podzieleni zostali na 3 kategorie wiekowe. Etap powiatowy był kolejnym już sprawdzianem wiedzy uczestników - przystąpili do niego uczniowie, którzy przebrnęli przez szczebel środowiskowy i gminny. Zwycięzcy eliminacji powiatowych wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Jak zgodnie podkreślali, pytania z którymi musieli się zmierzyć były trudne i bardzo trudne. Wicestarosta ciechanowski Stanisław Kęsik podkreślił, że „podjęta na turnieju tematyka będzie młodym ludziom służyła przez całe życie, gdyż bezpieczeństwo i ochrona przeciwpożarowa to jedno z ważniejszych zagadnień; to kwestia zdrowia, życia, ale i spokojnego snu strażaków ochotników, funkcjonariuszy PSP i mieszkańców powiatu”.
    Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast trójka najlepszych w swojej kategorii wiekowej została nagrodzona upominkami przygotowanymi m.in. przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. W imieniu Zarządu Powiatu upominki laureatom wręczał Arkadiusz Muszyński, kierownik Wydziału  Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Organizatorem eliminacji powiatowych były Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski w Ciechanowie.
      W eliminacjach wojewódzkich, powiat ciechanowski reprezentować będą:
Grupa I – Bartłomiej Krębski z Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Woli Wierzbowskiej
Grupa II – Marcin Gontarek z Gimnazjum w Glinojecku
Grupa III – Sebastian Krakowski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony