Droga ma wiekszą szerokość, nową nawierzchnię, ścieżkę rowerową i nową zieleń

Dwudziestego ósmego listopada starosta Sławomir Morawski i prezydent miasta Krzysztof Kosiński wizytowali wyremontowaną drogę

Ilustracja do artykułu otw10.jpg

W poniedziałek 27 listopada br. wykonawca robót Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów przekazał drogę inwestorowi, czyli Powiatowemu Zarządowi Dróg w Ciechanowie. We wtorek 28 listopada odnowioną ulicę wizytowali starosta ciechanowski Sławomir Morawski, prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński oraz kierownik Powiatowego Zarządu Dróg Józef Borkowski. Towarzyszyli im przedstawiciel wykonawcy Radosław Radomski i radny osiedla Krubin Wiesław Brzozowski.

Cieszę się, że mieszkańcy zyskują na współpracy między samorządami. Sońska była pierwszym takim przedsięwzięciem. W przyszłym roku czeka nas kolejna wspólna inwestycja, również z dofinansowaniem zewnętrznym, którą jest budowa ul. Kwiatowej. W jeszcze większym składzie, z udziałem gminy Opinogóra Górna, planujemy budowę drogi z Ciechanowa do Opinogóry, przebiegającą przez miejscowość Kąty. Każde z tych zadań jest przemyślane, obejmuje chodniki, ścieżki rowerowy, niezbędną infrastrukturę – powiedział podczas spotkania starosta Sławomir Morawski.

Zakończyła się właśnie inwestycja, która należała do tych, teoretycznie niemożliwych. Wspólnie ze starostą udowodniliśmy, że można się porozumieć. Na dowód tego, mamy teraz ładną drogę, która poprawia komfort i bezpieczeństwo kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Poza tym niewątpliwie wrażenia osób wjeżdżających do Ciechanowa od strony Sońska są nieporównywalnie lepsze niż dawniej – powiedział z kolei prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Firma z Mińska Mazowieckiego, choć z dwumiesięcznym poślizgiem zakończyła inwestycję. Odnowiony odcinek drogi ma długość 2,049 km, i łączy rondo Solidarności z kąpieliskiem Krubin. Całkowity koszt inwestycji to 7 262 221,81 zł.

To kosztowane zadanie wykonane przez dwa samorządy: powiatowy i miejski, które porozumiały się w sprawie podziału kosztów po pięćdziesiąt procent. Ulica została przebudowana przy współudziale dotacji z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w wysokości 3 mln zł. Wkład gminy miejskiej Ciechanów jako partnera wyniósł 2 305 473 zł. Dokumentację techniczną i wniosek o dofinansowanie przygotował Powiatowy Zarząd Dróg.

W Ramach inwestycji wykonano;

  • poszerzenie jezdni do 7 metrów
  • nowe chodniki
  • ścieżkę rowerową
  • przebudowę 7 skrzyżowań
  • dwie zatoki autobusowe
  • 27 nowych miejsc postojowych
  • 80 zjazdów
  • kanalizację deszczową
  • okablowanie i infrastrukturę oświetleniową
  • odtworzenie rowów przydrożnych   

Jak zapowiedział Jóżef Borkowski kierownik Powiatowego Zarządu Dróg, w ciągu najbliższych dwóch tygodni włączone zostanie oświetlenie trasy.

Inwestycja generalnie poprawi ruch komunikacyjny w tym rejonie Ciechanowa, a jest on duży. Droga prowadzi do zakładów pracy, do dużego osiedla domów jednorodzinnych, domu pomocy społecznej oraz do ogródków działkowych w Grędzicach i w Krubinie. Jest wylotową trasą do gminy Sońsk i do Warszawy przez Gąsocin.

BTW

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony