Była to jubileuszowa impreza z Chopinem w tytule

W niedzielne, bardzo słoneczne popołudnie 10 czerwca 2018 r., odbył się w zielonej przestrzeni przed PCKiSz

Ilustracja do artykułu DSC_0567 (Kopiowanie).JPG

Gościem wieczoru był prof. Karol Radziwonowicz. Od wielu lat artysta prowadzi ożywioną działalność artystyczną koncertując ze znanymi orkiestrami symfonicznymi oraz dając recitale solowe w Polsce i zagranicą.

Pianista zajmuje się również działalnością pedagogiczną prowadząc klasy mistrzowskie. Jest  zapraszany przez uczelnie w Tokio, San Francisco, Hawanie, San Jose czy Lublianie; a w Polsce w Krakowie i Wrocławiu. Jako jedyny pianista na świecie, Karol Radziwonowicz nagrał wszystkie fortepianowe dzieła Ignacego Jana Paderewskiego (nagroda francuskich krytyków Diapazon), a także wszystkie utwory Fryderyka Chopina na fortepian z orkiestrą w wersji kameralnej, z kwitntetem smyczkowym I Solisti di Varsavia pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.

Ciechanowski koncert nosił podtytuł "Mistrz i uczniowie", gdyż razem z Karolem Radziwonowiczem wystąpili jego uczniowie: Maciej Smoląg, Mikołaj Seroka i Szymon Drabiński, a przed ich koncertem zagrali uczniowie z PSM II st. klasy fortepianu Tatiany Fedorczuk - Eichler: Piotr Żandarski i Michał Kwiatkowski.

W poprzednich edycjach gościliśmy:

- prof. Karola Radziwonowicza,

- prof. Joannę Ławrynowicz,

- Justynę Galant-Wojciechowską i Filipa Wojciechowskiego,

- prof. Andrzeja Tatarskiego.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony