W Ciechanowie powstanie Powiatowy Dom Dzieci

W powiecie ciechanowskim powstaje nowa prospołeczna inwestycja „Powiatowy Dom Dzieci w Ciechanowie - nowoczesna placówka opieki dla najmłodszych”.

ciechanow_dom_dziecka.jpg

W Starostwie Powiatowym w Ciechanowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem pani Joanny Potockiej-Rak, Starosty Ciechanowskiego. Dotyczyła ona  wymagań i potrzeb związanych z funkcjonowaniem placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz przedstawienie wizualizacji projektu nowej inwestycji pn. „Powiatowy Dom Dzieci w Ciechanowie – nowoczesna placówka opieki dla najmłodszych”.

W spotkaniu w roli eksperta uczestniczyła dr Ewa Wiśniewska – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, która wskazała zalety tego przedsięwzięcia, a w szczególności jego lokalizację i doskonałe warunki mieszkaniowe przypominające rodzinny dom.

Ta nowoczesna placówka opieki pozwoli efektywnie wpierać  proces socjalizacji dzieci i młodzieży oraz pomoże oddziaływać terapeutycznie w związku z  ich trudną sytuację życiową.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie koncepcji oraz podpisanie umowy na zaprojektowanie i budowę Powiatowego Domu Dzieci w Ciechanowie, który zlokalizowany będzie w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej w Ciechanowie przy ul. Kruczej.  Dom przystosowany będzie do przyjęcia 14 dzieci. Planowane zakończenie procesu inwestycyjnego zaplanowano na kwiecień 2022 roku. Na jego realizację ze środków powiatu przeznaczono kwotę 1,5 mln zł.

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony