Wizyta uczniów z Niemiec w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie

Gościom z miasteczka Viernheim w Hesji towarzyszyli polscy uczniowie z I LO im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

Ilustracja do artykułu g3.jpg


Z młodzieżą spotkali się: wicestarosta ciechanowski Andrzej Pawłowski i kierownik Wydziału Rozwoju Promocji i Funduszy Strukturalnych Zbigniew Ptasiewicz.

Trzydziestodwuosobowa grupa młodzieży odwiedziła Starostwo Powiatowe w Ciechanowie w piatek 27 kwietnia br. Była to młodzież goszcząca w Polsce w od 23 do 28 kwietnia br. ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Podczas pobytu w naszym kraju niemieccy uczniowie mieszkali u polskich rodzin, gdzie mogli poznawać język oraz kulturę i polskie obyczaje.

W ramach wizyty młodzi Niemcy poznawali też polskie miasta: Lublin i Lubelszczyznę, Warszawę, Gdańsk.
Podczas spotkanie w siedzibie władz powiatowych, wicestarosta przedstawił im strukturę samorządu oraz mówił o rozwoju szkół powiatowych. Starosta życzył im wspaniałych wrażeń podczas pobytu w Ciechanowie.

Spotkanie sprzyjało rozmowom z polskim kolegami, wymianą drobnych prezentów i planowaniem wspólnej wycieczki do Warszawy. Wymianę młodzieżową udało się zorganizować po raz trzeci.

Uczniom, podczas wizyty w Polsce towarzyszyło troje opiekunów, a ze strony polskiej – germanistek -  Haliny Borkowskiej i Anny Chachuły.

Realizacja projektu wymiany młodzieży była możliwa głównie dzięki finansowemu wsparciu rodziców uczniów oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży - instytucji, która od czasu powołania przez rządy Polski i Niemiec w 1991 roku, wsparła finansowo projekty z udziałem ponad 2,7 miliona młodych ludzi.

BTW

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony