Spotkanie prowadziła Małgorzata Grzelak

To dziennikarz, reportażysta, korespondent wojenny, znawca problematyki Kaukazu i Zakaukazia, miłośnik Afryki

Ilustracja do artykułu DSC_0921.JPG

Trzynastego września 2017 roku, w Czytelni Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie przy ul. Sikorskiego odbyło się spotkanie Wojciechem Jagielskim - utorem książek: "Modlitwa o deszcz", "Nocni wędrowcy", "Wypalanie traw", "Wszystkie wojny Lary" i wielu innych. Podróżnik gościł w bibliotece w ramach projektu "Biblioteka Otwarta dla Wszystkich", finansowanego ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z programu "Partnerstwo dla Książki".

Zebrani mieli okazję poznać drogę zawodową dziennikarza, ciekawe historie z wyjazdów w rejony objęte konfliktami politycznymi i wojennymi, interesujące wspomnienia z Gruzji i innych dawnych azjatyckich republik ZSRR, a także Afganistanu i Republiki Południowej Afryki. Spotkanie trwało półtorej godziny i było zbyt krótkie aby zaspokoić ciekawość zebranych czytelników.

Ciechanowska biblioteka powiatowa zapowiada już kolejne spotkania z ciekawymi gośćmi.

27 września będzie to wieczór autorski z Dorotą Sumińską, autorką książek o zwierzętach, które odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 6 (przy Orle), 18 października w Szkole Podstawowej nr 3 (przy szpitalu) - z Zuzanną Celmer psychologiem, terapeutką, 25 października w Czytelni przy ul. Sikorskiego 7 - z Małgorzatą Kalicińską, autorką "Domu nad Rozlewiskiem". 

Odbędą się również trzy spotkania dla małych dzieci: z Justyną Bednarek - 2 października w Przedszkolu nr 3, z Przemysławem Wechterowiczem - 11 października w Przedszkolu nr 6, i z Zofią Stanecką - 8 listopada w Przedszkolu nr 1.

W ramach tego samego projektu zaplanowano również dwa inne spotkania: 16 września z Krzysztofem Wiśniewskim i 4 października z Leszkiem Zygnerem, poświęcone genealogii i zaplanowane są w Czytelni Regionalnej.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony