I Gala Wolontariatu w Glinojecku odbyła się w sobotę 24 lutego br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury

Podczas uroczystości nagrodzono ponad 130 osób, które pomagały w akcjach charytatywnych w 2017 i 2018 roku

Ilustracja do artykułu DSC00554.JPG

"W naszym regionie wolontariat staje się coraz bardziej popularny - podkreślił podczas Gali Wojciech Bruździński - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Glinojecku. – W sąsiednich miejscowościach takie Gale organizowane są już na stałe. Coraz więcej dzieci i młodzieży garnie się do wolontariatu, a i dorośli też się angażują – powiedział W. Bruździński.


Jak zaznaczył dyrektor MGOK, akcji jest coraz więcej. Zdarza się, że w różnych działaniach uczestniczą te same osoby. Stąd na scenę byli wywoływani kilka razy. Każdy z nich otrzymał dyplom i okolicznościowy znaczek. Organizatorami akcji są szkoły i dom kultury.

Udzielającym się młodym ludziom podziękowali także: Waldemar Nowakowski – szef Sztabu WOSP w Ciechanowie, Dorota Jezierska - szefowa Banku Żywności w Ciechanowie i Dorota Bugajska – ze stowarzyszenia organizującego akcję „Szlachetna Paczka”. Wszystkim - wolontariuszom i organizatorom podziękował Łukasz Kapczyński - burmistrz Glinojecka.

Oprócz wolontariuszy na scenie pojawili się także artyści. Z koncertem pt. „Z płytoteki mojej mamy” wystąpiła Edyta Szewczyk z zespołem. Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez wolontariuszy i mieszkańców Glinojecka.

Organizatorem I Gali Wolontariatu był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony