Wręczono nagrodę im. dr. Franciszka Rajkowskiego

To już 39. edycja nagrody. W tym roku laureatem został dr Zbigniew Ptasiewicz.

Ilustracja do artykułu DSC00126o.jpg

Nagroda, będąca ciechanowskim laurem dla działaczy społecznych i działaczy kultury trafiła w tym roku do nauczyciela akademickiego, samorządowca, regionalisty, autora wielu książek dr Zbigniewa Ptasiewicza. Z wyróżnieniem łączy się także tytuł Ciechanowianina Roku w dziedzinie kultury.

Wręczenie statuetki odbyło się 21 stycznia br., tradycyjnie w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. W uroczystości wzięli udział przyjaciele laureata, rodzina, przedstawiciele środowisk samorządowych, naukowych i kultury. Sam laureat podziękował wszystkim za przybycie i wsparcie. Wspominał przyjazd do Ciechanowa z Dolnego Śląska, gdzie się urodził, lata nauki w Ciechanowie w studium reklamy, studia w Warszawie oraz początki swojej pracy zawodowej w mieście nad Łydynią. Podziękował wszystkim, którzy go inspirują do pracy oraz pisania. Prezes TMZC Eugeniusz Sadowski poinformował natomiast wszystkich, że dr Z. Ptasiewicz będzie przygotowywał monografię Ciechanowa.

Nagrodą im. dr F. Rajkowskiego jest statuetka z brązu w kształcie wawrzynu, autorstwa Marka Zalewskiego. Określana jest jako „laur ciechanowski”. Wręcza ją prezes Towarzystwa Eugeniusz Sadowski i wiceprezesi stowarzyszenia. 

W dalszej części uroczystości dla laureata zaśpiewał chór męski „Melodia” z Opinogóry Górnej przy akompaniamencie akordeonowym Jerzego Szpojankowskiego.

Powiat ciechanowski podczas gali reprezentowały: Krystyna Slubowska kierownik Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Strukturalnych Starostwa Powiatowego i Barbara Tokarska-Wójciak rzecznik prasowy Starostwa, które pogratulowały laureatowi oraz przekazały list gratulacyjny w imieniu starosty ciechanowskiego.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony