Po raz dziesiąty wspominano tych, co odeszli

W Kawiarni Artystycznej zgromadzili się przedstawiciele środowisk kultury oraz rodziny zmarłych twórców

Ilustracja do artykułu DSC_0429 (Kopiowanie).JPG

Sobotnie spotkanie 4 listopada br., to wyjątkowy, odbywający się jeszcze w zaduszkowe dni wieczór.  Koncert, który poprowadziła dyrektor PCKiSz dr Teresa Kaczorowska był wspomnieniowy i wzruszający, a także poetycko i muzycznie piękny.

Zmarłych w 2016 i w 2017 r. znanych ludzi kultury, sztuki, literatury z regionu, w tym: dr Irenę Kotowicz-Borowy, Stanisława Osieckiego, Henryka Sobeckiego i Bogdana Rynkowskiego wspominali ciechanowscy artyści, działacze kultury, rodziny i przyjaciele: Teresa Kaczorowska, Barbara Sitek-Wyrembek, Bogumiła Umińska, Piotr Kaszubowski, Stanisław Antośkiewicz.

Muzyczne dedykacje wykonali m.in utalentowani akordeoniści: młody Gabryś Staszewski z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Ciechanowie i dojrzały Włodzimierz Fetliński oraz Ala Miechowska, solistka LZA „Ciechanów” przy akompaniamencie Jerzego Szpojankowskiego. Poezję dedykowaną zmarłym recytowały pięknie aktorki Teatru „Rozmyty Kontrast” Ada Betlińska i Natalia Borkowska. – Twórcy kultury odeszli, ale pozostali w naszej pamięci serdecznej i będą żyć z nami poprzez swoje dzieła – powiedziała podczas spotkania  Teresa Kaczorowska.

Niektóre dzieła zmarłych twórców, np. obrazy śp. S. Osieckiego czy rzeźby śp. H. Sobeckiego zostały zaprezentowane w Kawiarni Artystycznej na mini wystawach.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony