Logo Tłumacza Migam

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku zainaugurowała dziesiątą – jubileuszową edycję konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”, kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.

Ilustracja do artykułu IMG_2055.JPG

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja odbywała się  pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i miała zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych  z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.

Patronat honorowy nad konkursem objął :

Minister Rolnictwa i Rozwoju WsiJan Krzysztof Ardanowski a w organizacji konkursu Kasę wspierali m.in. Ministerstwo  Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i  Modernizacji Rolnictwa.

Dzieci wykazały duże zainteresowanie konkursem, zaangażowały się w wykonanie prac, a Komisja Konkursowa w dniu 06.03.2020r. z pośród 293 prac uczniów z 20 szkół podstawowych z powiatu ciechanowskiego i dwóch gmin powiatu przasnyskiego, wyłoniła 47 laureatów.

Głównym organizatorem i fundatorem nagród jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Warszawie.

Ponadto do grona fundatorów nagród dołączyli niezawodnie Starostwo Powiatowe w Ciechanowie, PKN Orlen, Sigma Max w Ciechanowie, Mazowiecki Urząd Wojewódzki Delegatura w Ciechanowie, Polskie Składy Budowlane PROFI z Przążewa k. Ciechanowa, FANAR, Eurocash Cash&Carry                     w Ciechanowie, Polska Spółka Gazownictwa.

W dniach 16 – 17.06.2020 r. w Placówce Terenowej KRUS w Ciechanowie zostały rozdane nagrody            47 dzieciom.

Nagrody Starostwa Powiatowego wręczył laureatom w imieniu Pani Joanny Potockiej – Rak Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Ciechanowie Pan Andrzej Berent.

I Grupa klasy 0 – III

I miejsceZuzanna Strachota                   -  Szkoła Podstawowa w Sońsku

II miejsceAgata Łukasiak                       - Szkoła Podstawowa w Humięcinie

III miejsceWojciech Szlaski                    - Szkoła Podstawowa w Gołyminie Ośrodku

 

II Grupa klasy IV - VIII

 

I miejsceBartosz Urbański                      - Szkoła Podstawowa w Opinogórze  Górnej

II miejsceWeronika Zaręba                    - Szkoła Podstawowa w Szulmierzu

III miejscePaulina Kwasiborska            - Szkoła Podstawowa w Regiminie

Powrót na początek strony