To szansa dla fotografów amatorów

„Mazowsze – temat rzeka” pod takim hasłem ruszyła właśnie dwunasta edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

Ilustracja do artykułu mazowsze_widok.jpg

Cenne nagrody

Do wygrania są warsztaty fotograficzne pod okiem specjalistów z ASP – w pierwszym etapie oraz karty podarunkowe na zakup sprzętu fotograficznego w drugim. Prace można nadsyłać do 30 czerwca br.

Hasło tegorocznej edycji nie jest przypadkowe. Nawiązuje do obchodzonego w tym roku „Roku Rzeki Wisły” oraz nowego albumu i przewodnika wydanych z tej okazji przez samorząd województwa mazowieckiego. Obie pozycje noszą tytuł „Mazowsze z biegiem Wisły” i ukazują województwo mazowieckie przez pryzmat największej polskiej rzeki. Organizatorzy liczą, że nadesłane na konkurs prace odzwierciedlą przeżycia oraz emocje związane z podróżowaniem i odkrywaniem niezwykłych, urokliwych i malowniczych miejsc na Mazowszu.

– W tym roku organizujemy dwunastą już edycję konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”. Tym razem pod hasłem „Mazowsze – temat rzeka”. A to dlatego, że właśnie w tym roku zarówno w kraju, jak i na Mazowszu obchodzimy „Rok Rzeki Wisły”. Chcemy zachęcić Mazowszan do podróżowania po naszym regionie i odwiedzania jego ciekawych, malowniczych i tajemniczych zakątków. Czekamy na oryginalne i wyjątkowe zdjęcia. Do udziału w konkursie zachęcam wszystkich fotografów amatorów – zaprasza Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM.


Co zrobić, aby wygrać w konkursie?

Wystarczy chwycić za aparat i zrobić oryginalne zdjęcie nawiązujące do tegorocznej tematyki. Ważne, aby nadesłane zdjęcia były wysokiej jakości i nawiązywały do hasła konkursu „Mazowsze – temat rzeka”. Prace konkursowe oceni jury.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich fotografów amatorów – zarówno tych pełnoletnich, jak i nieco młodszych. W przypadku osób nieletnich potrzebna jest zgoda rodziców.

Jak wziąć udział w konkursie?

Należy zrobić zdjęcia wpisujące się w tematykę tegorocznej edycji konkursu, wypełnić formularz konkursowy, zeskanować go i wszystko razem przesłać mailem na adres konkurs.fotograficzny@mazovia.pl. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie dwa zdjęcia. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca br.

Etapy konkursu

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym z wszystkich prac zgłoszonych do konkursu jury wybierze 10 najlepszych. Ich autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie przez samorząd województwa mazowieckiego i ASP w Warszawie. W drugim etapie jury dokona oceny zdjęć wykonanych podczas warsztatów fotograficznych i wybierze trzy najlepsze.

Nagrody dla laureatów

Autorzy zwycięskich prac zostaną nagrodzeni kartami podarunkowymi do sklepu fotograficznego – za zajęcie pierwszego miejsca w wysokości 600 zł, II – 500 zł, a za III – 400 zł.

Przyznana zostanie również nagroda publiczności (internautów) – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego o wartości 400 zł. Otrzyma ją ta osoba, której zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów – like’ów w głosowaniu trwającym na profilu na facebooku „Mazowsze Serce Polski”.

Regulamin konkursu oraz formularze, które uczestnicy powinni wypełnić, zeskanować i przesłać są dostępne na stronie www.mazovia.pl w zakładce Konkursy/Szkolenia. Szczegółowe informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 228 lub wysyłając pytania na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.

Na podstawie inf. Marty Milewskiej - rzeczniczka prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

BTW

 

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony