To również propozycje Kina "Łydynia"

PCKiSz zaprasza na obchody Dnia Katyńskiego, koncert Orkiestry Wojska Polskiego, pokaz filmu "11 minut" oraz pokazy i show dla dzieci

Ilustracja do artykułu dzienpamieciofiarzbrodnikatyskiej.jpg


18 kwietnia (wtorek), godz. 10.00  - Edukacyjne zajęcia „Czytaj z nami” dla najmłodszych

Kolejne spotkanie związane z czytaniem baśni i bajek dla dzieci przedszkoli i szkół podstawowych. Animatorzy i artyści będą czytać „Baśnie Braci Grimm”. Prosimy o kontakt w sprawie wcześniejszych zapisów, tel. 23 672 35 09.
Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny

19 kwietnia (środa), godz. 17.00 - Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc profesjonalizm i elegancję artystów. Tym razem wystąpi orkiestra koncertowa i soliści. Współorganizacja ze Sztabem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie.

Sala widowiskowa, wstęp – 18 zł.

19 kwietnia (środa), godz. 18.30 - Artystyczna Środa  - Projekcja filmu „11 minut” i spotkanie z Radosławem Ochnio

Reżyser, Jerzy Skolimowski pokazuje w filmie te same 11 minut z życia różnych postaci. Przed upływem ostatniej sekundy jedenastej minuty ich los połączy wydarzenie, które definitywnie zaważy na ich życiu. Po filmie odbędzie się spotkanie z Radosławem Ochnio – ciechanowianinem, laureatem Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego europejskiego realizatora dźwięku za film „11 minut” oraz laureatem Statuetki „Sukces Artystyczny Roku 2016” przyznanej przez PCKiSz.
Kawiarnia Artystyczna, wstęp – 10 zł.

20 kwietnia (czwartek), godz. 17.00 - Spotkanie „Koła Młodych” działającego przy Związku Literatów na Mazowszu

Spotkanie jest otwartą formą literackich zajęć warsztatowych dla ludzi młodych i dorosłych, w wieku 15 – 30 lat. Prowadzi je członek Zarządu ZLM Stanisław Kęsik – pisarz, poeta. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!!
Pokój ZLM (II piętro), wstęp wolny

21 kwietnia (piątek), godz. 11.00 i 17.00 - Projekcje filmowe i prelekcje w ramach Obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W ramach obchodów zostaną wyświetlone następujące filmy:

godz. 11.00

– „Polska szuka bohaterów”, reż. Arkadiusz Gołębiewski (Polska)
– „Katyń – historia wciąż żywa”, real. Autostopem na koniec świata (Polska).

godz. 17.00

– „The Officer’s Wife”, reż. Piotr Uzarowicz (USA)

Po filmach (po przedpołudniowych seansach) prelekcję wygłosi dr Anna Adamus OBEP Instytutu Pamięci Narodowej, na którą zapraszamy szczególnie młodzież szkolną.

Małe Kino „Łydynia”, wstęp wolny

22 kwietnia (sobota), godz. 11.00 - II Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Ciechanowa

Amatorów krzyżówek, a także sportowej rywalizacji w ich rozwiązywaniu, zachęcamy do udziału w imprezach i zawodach szaradziarskich. Co roku od marca aż do początku grudnia kluby szaradzistów i redakcja „Rozrywki” organizują mistrzostwa poszczególnych miast oraz inne spotkania krzyżówkowe, w których mogą brać udział wszyscy chętni z całej Polski. Szaradziarskie turnieje i imprezy, takie jak najbardziej wyczekiwana, weekendowa Biesiada z „Rozrywką” to ponadto świetna okazja, aby poznać się i zaprzyjaźnić z innymi miłośniczkami i miłośnikami rozwiązywania krzyżówek, a także spotkać się z redaktorami „Rozrywki”. Informacje i zapisy do 13 kwietnia, tel. 23 672 35 09, e-mail: mkaczorek@pckisz.pl

Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny

23 kwietnia (niedziela), godz. 12.00 - Premiera spektaklu „Immortal – Michael Jackson” w wykonaniu Formacji Artystycznej „Freak Show” z Ciechanowa Agnieszki Grzejdy

Tancerze „Freak Show” zapraszają na show taneczno-akrobatyczne, które zapoznaje młodych ludzi z najwybitniejszą postacią pop kultury – Michaelem Jacksonem. Zachęca również do podejmowania działań o charakterze charytatywnym. Bilety – tel. 600 210 903 (wynajem)

Sala widowiskowa

24 kwietnia (poniedziałek), godz. 16.00 - Spotkanie w Klubie Seniora

Kawiarnia Artystyczna

24 kwietnia (poniedziałek), godz. 19.00 - Spektakl komediowy „Klimakterium 2” w reżyserii Elżbiety Jodłowskiej

Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem – kojąca i skuteczna – pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków.

Sala widowiskowa, wstęp – 85 zł.

26 kwietnia (środa), godz. 18.00 - Artystyczna Środa - Piosenka z tekstem. Koncert Pawła Wójcika i Tomasza Sarniaka

Paweł Wójcik – płocczanin, autor tekstów i pieśniarz – koncertuje, rozkochując w sobie nie tylko publiczność, ale także jurorów konkursów. Zdobył, m.in. Grand Prix na festiwalu z Ostrołęce oraz nagrodę im. Wojciecha Bellona na 48 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Akompaniuje sobie na gitarze, a towarzyszy mu na fortepianie Tomek Sarniak. Koncert poprowadzi znany wszystkim bard z Ciechanowa – Wojciech Gęsicki.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp – 20 zł.

26 – 27 kwietnia (środa – czwartek), godz. 9.00 i 11.00 - Spektakl „Immortal – Michael Jackson” w wykonaniu Formacji Artystycznej „Freak Show” z Ciechanowa Agnieszki Grzejdy dla uczniów ciechanowskich szkół

Tancerze „Freak Show” zapraszają na show taneczno-akrobatyczne, które zapoznaje młodych ludzi z najwybitniejszą postacią pop kultury– Michaelem Jacksonem. Zachęca również do podejmowania działań o charakterze charytatywnym. Bilety – tel. 600 210 903 (wynajem)

Sala widowiskowa

29 kwietnia (sobota), godz. 17.00 - Komedia „Roszada” według sztuki Pawła Mossakowskiego w wykonaniu Teatru „Rozmyty Kontrast” z PCKiSz

Teatr „Rozmyty Kontrast” skupia teatralnie zdolną młodzież z Ciechanowa. Reżyserem i kierownikiem Teatru jest Andrzej Liszewski. Zaprezentują sztukę zabawną, przedstawiającą poznanie dwóch rodzin (Żytomirskich i Kępczyńskich), których dzieci jeszcze przed egzaminem dojrzałości postanawiają zamieszkać razem. Obsada: Aleksandra Ostrowska, Mateusz Trojanowski, Mikołaj Zelech, Kamil Szczyglak, Justyna Niezgodzińska, Kinga Szpojankowska, Małgorzata Klimczak, Konrad Dziliński, Jarosław Leszczyński, Adam Królewiecki, Tomasz Wóltański.

Sala widowiskowa, wstęp – 15 zł.

WYSTAWY

Galeria im. Bolesława Biegasa

Czynna: wtorek – sobota, godz. 10.00 – 18.00

do 26 kwietnia - Wystawa tkaniny "Preludium do trzech zer" Marii Jełowickiej

Galeria na Pięterku im. Z. Szczepankowskiego i hol PCKiSz

1 kwietnia – 4 maja - Wystawa pokonkursowa XXXI Konkursu Plastycznego „Pisanki, Kraszanki, Palmy”.

Kawiarnia Artystyczna

9 - 30 kwietnia - Wystawa malarstwa XI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Ciechanów 2016 Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

KINO „ŁYDYNIA” ZAPRASZA:

17 - 20. IV - film fantasy, musical prod. USA - PIĘKNA I BESTIA (2D i 3D)
17 - 20 IV. - dramat, prod. USA - CHATA
21 - 23, 25 - 27, 28 - 29. IV - film animowany prod. USA - DZIECIAK RZĄDZI (2D i 3D)
21 - 23, 25 - 27. IV - dramat psychologiczny prod. Polska - MAŁY JAKUB
21 - 23, 25 - 27. IV - horror, prod. Francja, Irlandia - OSTATNIA KLĄTWA

MAŁE KINO „ŁYDYNIA” ZAPRASZA:

18, 20, 22 - 23. IV - dramat, prod. Polska, Łotwa - ŚWIT

FILMOWE PORANKI DLA DZIECI:

22 - 23. IV - film familijny, prod. Szwecja - NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN

Pracownia Komputerowa

działa w ramach projektu „eIntegracja – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Ciechanowskim”. Czynna wt. – czw., godz. 9.00 – 17.00 (parter dolny/Kawiarnia Artystyczna). Dostęp do komputera i internetu bezpłatny dla mieszkańców Powiatu Ciechanowskiego.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony