Impreza odbywała się w Ciechanowie 11 i 12 maja

W ramach organizowanych przez Powiatową Stację Sanepid dni promocji zdrowia odbyło się wiele wydarzeń prozdrowotnych: konferencja dotycząca zdrowego stylu życia, targi sportu, zdrowia i urody oraz „Bieg po zdrowie”

Ilustracja do artykułu p16.jpg

W programie obchodów znalazły się m.in: "konferencja zdrowego stylu życia” w auli przy ul. Kraszewskiego 8A. Wśród głównych tematów była mowa o m.in. roli żywienia oraz uzależnienie od gier komputerowych i Internetu. Wykłady wygłosili: prof. dr hab. Mirosław Jarosz, dr Katarzyna Wolnicka i Anna Taraszewska z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie oraz Agnieszka Taper z Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie. Konferencja skierowana była przede wszystkim do nauczycieli, pedagogów, rodziców i opiekunów, studentów kierunków pedagogicznych oraz seniorów. Wzięło w niej udział blisko 200 osób.

Następnie w Hali Sportowej rozpoczęły się „Targi sportu, zdrowia i urody”. Wystawcy zaprezentowali produkty i usługi z zakresu urody, sportu, dietetyki, profilaktyki i medycyny. Odwiedzający mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań profilaktycznych (badanie poziomu cukru, cholesterolu we krwi, badanie słuchu), zasięgnąć darmowych porad u dietetyków, sprawdzić skład ciała i stan skóry, dobrać kosmetyki do makijażu i pielęgnacji.

Ciekawostką były także występy artystyczne dzieci i młodzieży, m.in. uczestników Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, sportowe atrakcje, miasteczko ruchu drogowego oraz pokazy strażackie. Rozlosowano nagrody ufundowane przez wystawców. Pierwszego dnia stoiska można było odwiedzać do godz. 17.00, drugiego – w godz. 9.00-13.00.

Sobota, 12 maja, to czas sportu. Tego dnia odbył się „Bieg po zdrowie”. Było to wydarzenie rekreacyjne, bez pomiaru czasu. Uczestnicy pobiegli trasą przy "Kanałach", następnie ulicami Kargoszyńską i Kraszewskiego. Udział w biegu mogli wziąć dzieci i dorośli. Pobiegli na dystansach: 1,5 i 3 km. Przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nagrodzony został najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu oraz najliczniejsza grupa promująca zdrowy styl życia. Wydarzenie miało charakter charytatywny – można było wesprzeć 11-letniego Kacpra, mieszkańca Ciechanowa, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony